Požehnání dnešní doby aneb co s covidem, válkou a zdražováním

Možná jste si stejně jako já všimli, že sotva skončila jedna „hrůza“ se světovou pandemií, ihned nastoupila „hrůza“ nová, a tou je válka a celoplošné zdražování.

Lidstvo se tak od řešení jednoho problému plynule přesunulo k problému dalšímu.

Skoro to vypadá, že někdo nebo něco si přeje, abychom žili v neustálém strachu a napětí. Strach je totiž velmi zatěžující emoce, která snižuje naše vibrace, a my tak padáme do nízkých úrovní vědomí.

Nenechte se ale zmást, na první pohled nesnadná doba nabízí hned několik velkých požehnání.


Každý máme své strachy

Prvním požehnáním je, že si můžeme „otestovat“ sami sebe. Co v nás ještě nepříjemné pocity vyvolává, a co už ne. A můžeme tak dosáhnout nové úrovni vnitřní svobodyduchovní vyspělosti.

Při pandemii jsme měli strach z neznáma, z nemoci, ze smrti, strach o blízké. U války je to podobné, ale je tam více strachu z násilí, z válečného konfliktu, z boje a utrpení. No a nakonec tu máme zdražování, které z nás vytahuje všechny ty pocity finančního nedostatku, strádání a chudoby.

Máme tak možnost si zpracovat velké množství negativních emocí, které intenzivně zažívali už naši předci, a my si je od nich neseme hluboko uložené ve své DNA, ve svém těle.

Nemůžeme to mít našim předkům za zlé, žili taktéž v nesnadných dobách. Dnes je ale lidstvo připraveno na vzestup, a přišel čas se od těchto emocí osvobodit a žít v pohodě.

Upřímně, taky jsem si musela některé pocity v poslední době zpracovávat, abych se znovu dostala do vnitřní pohody. Zatímco při pandemii jsem zachovávala klid, nejnovější události mě chladnou nenechaly. Spustilo to ve mně vlnu různých strachů i obav. A nebyla jsem sama- novým nejhledanějším heslem na Googlu bylo „jak přežít jaderný útok“.

Kam směřujeme svou pozornost?

Pokud znáte alespoň základy zákonu přitažlivosti, pak si jistě umíte představit, co se bude dít, když polovina populace začne myslet na určitou událost a začne z ní mít strach. Ano, tato událost se začne manifestovat.

A tak se naše pozornost dá účelně využívat. Pokud si větší skupina lidí začne v hlavě přehrávat scénář, který nám představila např. média, tento scénář se pak stává novou realitou.

A právě v tom se skrývá druhé velké požehnání dnešní doby.

Máme možnost si konečně uvědomit, že všechny ty informace jsou jen určité formy nabídek. Nabídky toho, co se může stát, pokud na to přistoupíme.

Pokud těmto nabídkám začneme věnovat svoji pozornost, začneme je energeticky posilovatzhmotňovat.

Pokud si ale vybereme na nabídku nepřistoupit, a namísto toho budeme věnovat pozornost jinému scénáři, či jiné možnosti, čeká nás úplně jiný vývoj událostí.

Kdo bude rozhodovat o našich životech?

A v tom vidím třetí požehnání dnešní doby. Je to příležitost konečně převzít otěže svého života do svých rukou.

Přišel čas vystoupit z role oběti a pocitu, že nerozhodujeme o svých životech. Protože opak je pravdou.

Záleží na každém z nás, a každý z nás má moc vybírat si, co ve svém životě chce a nechce.

A tím neříkám, že máme schopnost ovlivnit celosvětové dění, nebo směr otáčení zeměkoule. 🙂 Ale máme moc vytvořit si svou vlastní realitu uvnitř této reality, vytvořit si svou vlastní bublinu spokojenosti a vnitřní pohody.

A čím více z nás si tuto bublinu vytvoří, tím více to bude mít vliv i na to celosvětové dění. Ale začít musí každý sám u sebe.

Zpracujte si tedy své strachy, a vyberte si pro sebe vnitřní klid a pohodu.

Dále věnujte pozornost jen tomu, co chcete ve svém životě posilovat a naopak se vyhýbejte informacím, (televizním) zprávám a rozhovorům o tom, co nechcete posilovat.

Připravila jsem pro vás i video, kde se dozvíte další tipy, jak si se současnou situací poradit.

A pokud vám tento článek dával smysl, pošlete ho těm, u kterých cítíte, že jsou na tyto informace připravení, ať je v nás té bublině míru, klidu a spokojenosti co nejvíce. 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přeji mnoho vnitřního klidu a pohody,