Jak si splnit sny: jedna rada co ti změní život

Zajímá vás, jak si můžete splnit své sny? Pravdou je, že existuje poměrně přesný návod na to, jak si každý z nás může své sny splnit.

Dlouhou dobu zůstával tento návod v utajení, a šířil se pouze mezi zasvěcenými lidmi. Ale v několika posledních dekádách se díky internetu, knihám a televizi, začalo toto tajemství šířit mezi více a více lidí.

I přesto, že je tento návod docela jednoduchý, většina lidí se ho držet nedokáže a svůj život nezmění. Ti, kteří to dokážou, však prožijí svůj život podle svých představ.


Síla pozornosti

Zajímá vás, co je to velké tajemství? Dobře, už vás nebudu déle napínat.

Všechno to funguje na principu pozornosti.

Každý den věnujete pozornost určitým myšlenkám, které ve vás vyvolávají odpovídající emoce. A emoce jsou velice silnou energií. Tuto energii pak vysíláte do svého okolí.

A protože funguje 3. Newtonův zákon, tedy zákon akce a reakce, vše co vyšlete do svého okolí, se k vám po čase opět vrátí. To, jaké emoce prožíváte každý den, tak rozhoduje o tom, co se ve vašem životě po čase realizuje (manifestuje).

To je naprosto skvělá věc. Velký problém ale spočívá v tom, že většina lidí neustále myslí na negativní věci a prožívají řadu negativních emocí, jako jsou strach, závist nebo hněv.

Vesmír/Bůh/Život ale neumí rozpoznat, co je pro nás dobré a co špatné.

A tak, pokud budete celý den myslet na to, že máte hodně peněz, a to ve vás bude vyvolávat skvělé pocity, budete mít čím dál více peněz. Pokud ale budete celý den myslet na to, že máte málo peněz, a budete z toho mít hrozné pocity, budete mít čím dál méně peněz.

Pokud budete celý den myslet na hezké věci a zažívat příjemné pocity, bude to do vašeho života přitahovat více hezkých a příjemných věcí. A opačně.

Pokud celý den myslíte na problémy, lidi, kteří vás štvou, vaše nedostatky, neshody doma či v práci a podobně, přitahujete do svého života další nepříjemné události a prožitky.

Jak je to s naší pozorností?

Jak asi dobře víte, naše pozornost obvykle v průběhu dne lítá tam a zpátky, a nemáme nad ní příliš velkou kontrolu. A to je právě ta zásadní chyba, kterou lidé dělají a proč nemají svůj život pod kontrolou.

Rada, která vám změní život zní:

Naučte se ovládat svoji pozornost.

Vaše pozornost a myšlenky jsou tajemnou ingrediencí k tomu, jak si splnit svoje sny.

Zní to jednoduše, že? Ale ne vše, co se snadno řekne, se taky snadno udělá.

Soustřeďte se

Kolika z vás říkali v dětství, že se máte soustředit? Ve škole, při psaní úkoly, na tréninku apod. A kolik z vás říká svým dětem, že se mají soustředit?

A teď přichází ta paradoxní část- kolika z vás někdy někdo doopravdy ukázal, jak se to dělá? A ukázali jste to vy svým dětem?

Přišel tedy čas, abyste se naučili, jak se soustředit.

Co je soustředění?

Soustředění, neboli koncentrace, je to schopnost udržet svoji pozornost na jedinou věc po delší časový úsek.

A jak se říká, trénink dělá mistra. Čím více něco děláte, tím lepší v tom jste.

Znovu zapřemýšlejte, jak často jste v dětství trénovali soustředění se? Nebo jak často ho trénujete teď?

To, co lidé doopravdy každý den trénují je, jak být rozptýlení. Ne dvě hodiny, ne pět hodin, ale třeba šestnáct hodin denně.

Naše pozornost lítá od telefonu k lidem, k práci, zpátky k telefonu, k jídlu, k práci, k pití, znovu k telefonu, zpět k práci a tak dále. Mezitím vším nám navíc přeskakují myšlenky o rychlosti blesku ze všech koutů mozku.

Jak bychom asi hráli na klavír, kdybychom po dobu jednoho měsíce cvičili šestnáct hodin denně na klavír? Teď si představte, že svoje rozptýlení trénujete již celé roky, či desetiletí.

Proto je potřeba začít trénovat svoji koncentraci. Pokud se naučíte soustředit, aniž by něco neustále odvádělo vaši pozornost, můžete se tak začít soustředit na věci, které chcete ve svém životě manifestovat.

Jak si splnit sny

Teď už jistě chápete, že je klíčové umět pracovat se svou pozorností. Jak ji ale správně použít k tomu, aby se mi v životě manifestovalo to, po čem toužím?

V každé knížce o síle myšlenky najdete návod, že musíte myslet na to, co chcete. Ano to je pravda, umět soustředit svou mysl na své přání a nenechat svou pozornost skákat tam a zpátky je velkou součástí úspěšné manifestace.

Mám pro vás však ještě jednu překvapivou informaci.

Možná už máte s manifestací nějaké zkušenosti. Všimli jste si, že ne vždycky se vám to, na co myslíte a přejete si, splní?

To nejdůležitější při manifestaci totiž není to, na co myslíme, ale především to, jaké u toho máme pocity.

Sledujte své pocity

Můžete klidně celý den myslet na svoje vysněné auto, ale pokud u toho neprožíváte žádné pocity, nikdy si ho do svého života nepřitáhnete.

Naopak pokud se budete prostě cítit báječně, aniž byste mysleli na nějaká konkrétní přání, budete si do svého života přitahovat samé pozitivní věci. A možná se vám tak to vaše přání jen tak „mimochodem“ taky splní.

Dejme tomu, že váš partnerský život není takový, jaký byste si přáli, ať už s partnerem nebo bez partnera.

To u většiny lidí způsobuje stálou nespokojenost a nepříjemné pocity. Pořád myslí na to, že jejich milostný život stojí za nic, a tak bude i nadále stát za nic. Myslí na to, že oni nikoho nemají, a tak ani nadále nikoho mít nebudou.

Vy ale po přečtení tohoto článku pochopíte, že tudy cesta nevede. A tak se začnete snažit si do života nějaký hezký vztah přitáhnout. Začnete myslet pozitivně a představovat si, že už toho skvělého partnera máte.

Ale může se stát, že nedokážete prožívat skutečnou radost a lásku, tak jako byste svého partnera už měli. Buď proto, že si to neumíte představit, nebo tomu vnitřně nevěříte, že se to podaří. Nebo si třeba říkáte, že nejste dost dobří, abyste takového partnera měli, že si ho nezasloužíte.

A už se zase vracíte ke špatným myšlenkám a špatným pocitům, a nedokážete si svého ideálního partnera manifestovat.

Pocity určují, co k sobě přitahujete

Proto není vaším úkolem představovat si krásné partnerství, ale namísto toho se začít ve své mysli věnovat čemukoliv, co ve vás vyvolá báječné pocity.

Protože, cítit se báječně je mnohem silnější energie pro manifestaci, než to, co si u toho konkrétně představuji.

Vašim úkolem je tedy změnit svoji pozornost (k tomu je potřeba umět s ní pracovat) a vybrat si ve svém životě nějakou jinou věc, která vás dělá šťastným.

Může to být váš domov, děti, skvělá práce či podnikání, nebo můžete být vděční už jen za to, že jste zdraví, máte obě ruce a nohy. Někteří lidé by za to dali nevím co, a pro nás je to často samozřejmostí.

Vyberte si tedy něco, s čím jste teď opravdu spokojení a začněte se tím zabývat.

Staňte se pánem svého života

Myslete už od rána na věci, které vám ve vašem životě dělají radost. Pokud jste konfrontování s něčím, co má tendenci vás rozhodit, chci, abyste šli někam do soukromí, a opět se vrátili na svou pozitivní vlnu.

Pokud si chcete splnit své sny, pamatujte:

Není ani tak důležité, na co myslíte, jako především to, jak se cítíte. Za žádnou cenu se nesmíte nechat vykolejit ze svého pozitivního nastavení.

Vaším úkolem je zůstat v tomto pozitivním nastavení od rána až do večera. Neustále sledujte své pocity a myšlenky. Pokud se vaše pozornost začne ubírat špatným směrem, ihned ji opět nasměřujte k něčemu pozitivnímu.

Pokud v tomto nastavení vydržíte pár dnů či týdnů (je to individuální), začnete si všímat, že se ve vašem životě začínají odehrávat změny.

Udržujte se v báječné náladě a váš život se změní k nepoznání

S takovýmto nastavením se ve vašem životě začne vše měnit k lepšímu, a to včetně vašeho partnerského života. Možná se váš partner začne chovat lépe. Pokud jste sami, možná konečně potkáte někoho zajímavého.

Způsobů, jakým se může váš partnerský život zlepšit je bezpočet. Kterým konkrétně se to stane, vám nepovím, ale pokud si udržíte své pozitivní nastavení, můžu vám zaručit, že ke změně dojde.

A to, i kdybyste si ideální partnerský vztah nevizualizovali. Jakmile se totiž budete cítit báječně, lidé z vás tu skvělou energii ucítí, a bude je to k vám přitahovat.

Možná si říkáte, že nemůžete být skutečně šťastní, dokud svou životní lásku nepotkáte. To je bohužel jedna z častých chyb, které se lidé dopouštějí a která jim ve štěstí brání.

Pravdou je, že partnerské vztahy jsou jedním z nejdůležitějších lidských témat a spousta lidí je se svým partnerským životem nespokojená. Proto pro vás připravuji již zcela novou rubriku na téma partnerských vztahů.

V ní budeme rozebírat, jak partnerské vztahy fungují, jak takový vztah správně začít i jak si ho udržet a především, jak si správně nastavit mysl pro harmonický vztah.

Co dělat s negativními myšlenkami

Když budete pár dní zkoušet se ve svém pozitivním naladění udržet, nejspíše si všimnete, že je to celkem těžké. Na mysl vám budou neustále přicházet nejrůznější negativní myšlenky.

Vyžaduje opravdu hodně silnou vůli, být schopný svou pozornost od těchto myšlenek opět odvést někam jinam. Pokud máte pocit, že vás vaše negativní myšlenky ovládají, a jen těžko si jich dokážete nevšímat, pak bude nejlepší, abyste se svých negativních myšlenek začali zbavovat. Jakmile je totiž ze své mysli vymažete, přestanou se k vám vracet.

A pokud se vám podaří zbavit se negativních myšlenek, které vás nejvíce zatěžují, pak už bude mnohem jednoduší udržet se v pozitivním nastavení. A věnovat se jen těm myšlenkám, které ve vás vyvolávají krásné pocity. 🙂