Zákon přitažlivosti: kompletní návod a nejčastější chyby

Možná jste o něm už někdy slyšeli, a nebo o něm dnes slyšíte úplně poprvé. Je to úžasný a mocný nástroj, který funguje stejně neochvějně, jako třeba gravitace. S jeho pomocí si do svého života můžete přitáhnout cokoliv, po čem toužíte. A jmenuje se zákon přitažlivosti.

Mnozí z vás už zákon přitažlivosti s menšími nebo většími úspěchy párkrát jistě zkoušeli použít. Občas se vám něco zrealizovat podařilo, a mnohokrát také nejspíše ne. Pokud vás zajímá, proč se vám zákon přitažlivosti nepodařilo použít, a jak ho používat tak, aby to skutečně fungovalo, čtěte dál.

Knih, které o zákonu přitažlivosti pojednávají, je celá řada. Všechny se snaží o tomto tématu psát v nějaké nové, neotřelé podobě. Ve skutečnosti je však potřeba znát jen několik základních, za to však zcela zásadních, principů. A vyvarovat se nejčastějším chybám.


Kompletní návod pro zákon přitažlivosti

Jak zákon přitažlivosti funguje? V principu je ohromně jednoduchý. To, na co myslíme, si do svého života také přitahujeme.

A hlavní otázkou je, jak si do života přitáhnout to, co chceme, a ne to, co nechceme?

Pokud vás zajímá, jak podrobně funguje zákon přitažlivosti, doporučuji si nejprve přečíst následující článek.

V něm se dozvíte, že:

  • O stejné situaci je možné si vytvořit různé názory a myšlenky.
  • To, jakými myšlenkami danou situaci vyhodnotím určuje, jaké mám z dané situace pocity (dobré nebo špatné).
  • Myšlenky a emoce mají formu energie a mají určitou frekvenci.
  • Platí, že jakou frekvenci vysíláte, taková se k vám vrací v podobě lidí a událostí.
  • Nerealizují se všechny myšlenky, ale pouze ty se silnou energií.

Krok první

Pokud si tedy chceme v našem životě něco zrealizovat, musíme se našimi myšlenkami a emocemi nejprve naladit na tu správnou frekvenci.

Co to znamená? Pokud chci přitáhnout nové auto, musím na něho začít myslet, představovat si, jak v něm jezdím, a prožívat pocity, jako bych v něm už seděl.

Čím více se zaměříte na to, co chcete realizovat, tím silněji to k sobě budete přitahovat.

Pokud budete v průběhu dne věnovat svou pozornost věcem, o které nestojíte, které nechcete, které vás dělají nešťastnými nebo které vám ubližují, nejste v harmonii se svými přáními. Nejste na té správné frekvenci pro to, aby se vaše přání splnila.

Krok první: Zaměřte svou pozornost na to, co chcete.

Krok druhý

Možná si všimnete, že zatímco myslíte na to, po čem toužíte, napadne vás řada negativních myšlenek. Myšlenky jako „stejně se to nesplní, tohle nedokážu, nezasloužím si to, nebude to fungovat“ atp.

Ať už si přejete přitáhnout cokoliv, těmito myšlenkami své přání opět rušíte. Je to, jako byste přišli do restaurace, a řekli: „Chci tento dort. A nebo víte co, já ho vlastně nechci.“ A pak sedíte u stolu a divíte se, proč po dvou hodinách čekání svůj dort stále ještě nemáte.

Vaše pochybnostinedůvěra způsobují, že svou objednávku/ své přání zrušíte. Proto se musíte veškeré nedůvěry zbavit.

Krok druhý: Zbavte se negativních myšlenek, které vaše přání ruší.

Krok třetí

Podobně si svoje přání zrušíte tehdy, když se naladíte na špatné pocity. Jakmile se necítíte dobře, vaše přání se nerealizuje. Abyste svoje přání realizovali, musíte setrvat v dobrých pocitech.

Pokud se pět minut denně budete zabývat vizualizací a budete se cítit skvěle, jako by se vše přáni již splnilo, a zbylých 23 hodin a 55 minut budete naštvaní a mrzutí, vaše přání nemá tu nejmenší šanci se zrealizovat.

Jednoduše platí, že když se cítíte skvěle, jste na té správné frekvenci pro splnění vašeho přání. Pokud se cítíte špatně, nejste na správné frekvenci pro splnění vašich přání.

Krok třetí: Zůstaňte na správné frekvenci pro splnění vašich přání.

Krok čtvrtý

A pokud se vám zdá, že to doteď bylo příliš snadné, teď to začne být trošku zapeklitější. 🙂

Čtvrtým krokem totiž je, abyste na svém přání přestali lpět. Jakmile totiž až PŘÍLIŠ něco ve svém životě chceme, Vesmír na to nejspíše nedopřeje. A nebo to pro nás bude velice drahé a my tomu obětujeme až příliš.

Pokud na něčem až příliš lpíme, pak stejně jako negativním myšlením nebo nedůvěrou, vytváříme rezistenci. Blokujeme energii, která má naše přání vyplnit.

Vesmír totiž chce, abychom si uvědomovali, že jsme svobodné bytosti, a že není nic, co bychom ve svém životě skutečně potřebovali. Ani hmotný majetek, ani jiné lidi. Vystačíme si jen sami se sebou a s opravdovým málem.

Proto, pokud máte pocit, že jsou věci, bez kterých nemůžete být šťastní, ať je to vztah, dům s bazénem nebo cokoliv jiného, vězte, že je to jen iluze. A Vesmír vám vaše přání nesplní, dokud si neuvědomíte, že můžete být šťastní i bez toho.

Pokud se přistihnete, že stále čekáte, doufáte, a sledujete, zda se vaše přání již splnilo, tak vytváříte rezistenci a na svém přání příliš lpíte.

Krok čtvrtý: Přestaňte na splnění vašeho přání lpět a pořád číhat, kdy už se splní.

Krok pátý

Pátým krokem není nic jiného, než trénovat, trénovat a trénovat. Na první pohled vypadá zákon přitažlivosti ohromně jednoduše. A on také jednoduchý je. Zkrátka vyšlu své přání, a ono se mi splní.

JENŽE… my lidé se nedokážeme udržet v souladu se svými přáními, a tak sami sebe i svá přání neustále podkopáváme a rušíme.

Naše pozornost neustále přeskakuje tam a zpátky, a tím do Vesmíru vysíláme celou směsici chaotických frekvencí. A pak se divíme, proč se náš život nevyvíjí podle našich představ.

Proto, pokud chcete ovládnout zákon přitažlivosti, připravte se na to, že je to proces. Proces, během kterého budete muset poznat sami sebe, naučit se pracovat se svou pozorností, a nejspíše se zbavit několika svých negativních programů a přesvědčení. Budete se muset naučit důvěřovat Vesmíru, že vám vaše přání splní a přestat na těchto přáních lpět.

Ale i přesto věřím, že to všechno stojí za to. Výsledkem bude, že budete svůj život žít v souladu s tím, co si přejete, a v souladu s „vesmírnými silami“. Už nebudete obětí „náhod“ a krutých ran života. Váš život bude mnohem víc, než jen dennodenní chaos, během kterého se snažíte udržet v sedle.

Namísto stresu, frustrace, vzteku, smutku a nepochopení začnete prožívat krásné pocity štěstí, naplnění, uspokojení, klidu, sounáležitosti a mnohem víc. Ale o tom všem se musíte nejprve přesvědčit vy sami. 🙂

Přeji vám, ať se vám toho podaří co nejrychleji dosáhnout. A mezitím se pojďme podívat na nejčastější chyby, které lidi při používání zákonu přitažlivosti dělají.

Krok pátý: Trénujte svoji schopnost používat zákon přitažlivosti ve váš prospěch.

Nejčastější chyby

Když se snažíme použít zákon přitažlivosti, pravidla se dopouštíme několika základních chyb, kvůli kterým nám pak zákon nefunguje tak, jak bychom se představovali.

Které chyby to jsou a jak je napravit?

Chyba první: nejde o myšlenky, ale o pocity

Většina lidí má za to, že k sobě přitahujeme to, na co myslíme. Ano, to je sice pravda, ale jenom částečná. Myšlenky jsou totiž poměrně slabá forma energie, zatímco tou skutečně silnou formou energie jsou naše emoce.

Není to tedy tak, že by se realizovalo vše, na co myslíme. Ale realizují se ty myšlenky, které v nás vyvolávají emoce, ať už dobré, nebo špatné. Čím silnější tato emoce je, tím silněji se pak tato myšlenka realizuje.

Platí tedy jednoduché pravidlo: pokud se cítíte dobře, přitahujete k sobě pro vás dobré věci. Pokud se cítíte špatně, přitahujete k sobě pro vás špatné věci.

Jak si přitáhnout lepší práci

Představte si, že chcete lepší práci. Pokud budete myslet na to, že vás vaše práce nebaví, rozčiluje, kolegové jsou nepříjemní, šéf je idiot…. budete se cítit naštvaní, frustrovaní a nervózní. Takovými emocemi si lepší práci nepřitáhnete, jste zkrátka na špatné frekvenci.

Rozhodnete se, že si začnete představovat, že máte skvělou práci. Doma se při vizualizacích cítíte skvěle. Jakmile však dorazíte do práce, znovu vás všichni rozčílí a vy spadnete do své špatné nálady. Vaše emoce tak budou jako na houpačce, a zákon přitažlivosti bude chvíli fungovat pro vás a chvíli proti vám.

Jak tedy na to? Musíte nejprve dosáhnout toho, že se i během své práce budete cítit spokojení a šťastní. Tím dáte zákonu přitažlivosti úplně jiný impulz. Je jedno, jestli toho docílíte poslechem příjemné hudby, nebo tím, že přestanete svou práci, kolegy i šéfa brát tak vážně.

Když začnete pracovat na to, abyste se méně stresovali, byly klidnějšíspokojenější, do vašeho života se tím začne přitahovat nejen lepší práce, ale také spousta dalších příjemných bonusů, které byste třeba ani nečekali.

To nejdůležitější tedy je, cítit se co nejčastěji skvěle. Kdykoliv se cítíte dobře, jste v harmonii se svými touhami a přitahujete si je do svého života.

A pokud vám nejde se udržet v dobré náladě, a na mysl vám neustále přichází nejrůznější negativní myšlenky, bude potřeba, abyste těchto myšlenek nejprve zbavili.

Chyba druhá: budu šťastný, až se to splní

Často děláme tu chybu, že si říkáme, že budeme šťastní, až se naše přání splní. A tím se od našeho přání vzdalujeme.

Zákon přitažlivosti funguje tak, že se nejprve dostanete na frekvenci vašeho přání, a teprve poté se vaše přání realizuje. To znamená, že nejprve musíte být šťastní a vděční, jako by se vaše přání už splnilo, a teprve poté se vám splní.

Zní to samozřejmě absurdně, a je to přesný opak toho, jak my lidé fungujeme. Ale to je také ten důvod, proč je tak málo lidí šťastných a málo kterým se plní jejich přání. Je tedy na čase, abychom to začali dělat opačně. 🙂

Chyba třetí: co si opravdu přejete?

Další „oblíbenou“ chybou je, že si své přání špatně formulujeme. Co myslíte, že se vyplní, pokud si budete přát být hubený následujícími způsoby:

  • Chci (a chci a chci) být hubený.
  • Nechci být (tak nechutně) tlustý.
  • (Jednou) budu hubený.
  • Jsem hubený. Ale stejně nevěřím tomu, že zhubnu. A nebo to půjde sakra těžce.

Možná začínáte chápat, o co tu jde. 🙂

V prvním případě se vám vyplní to, že i nadále budete chtít být hubení. To, že něco chcete, ale není to stejné, jako to mít. Navíc je tam cítit určité lpění, které může přání blokovat.

V druhém případě se zaměřujete na to, co nechcete, a ne na to, co chcete. Bude se vám tedy realizovat, že nechcete být tlustí a světe div se… pořád budete tlustí.

Pokud vaše přání zní „budu hubený“, pak si to přejete do budoucnosti. A vaše přání se tak nikdy nemůže zrealizovat v přítomnosti.

A v poslední příkladě sice máte správné přání, ale ničíte ho svými přesvědčeními. Ty jsou ale silnější než vaše přání, a tak se vám zhubnout nepodaří a nebo jen s velkými obtížemi.

Pokud tedy máte nějaké přání, dejte si pozor na to, co si skutečně přejete a zda to nejde vyložit ještě i jiným způsobem.

Pokud se teprve učíte, jak zákon přitažlivosti správně použít, začněte si svá přání psát do malého notýsku. Po určité době se k nim opět vraťte a zkontrolujte, jak se vám vaše přání splnila či nesplnila. A zda jste si nepřáli něco úplně jiného, než jste původně zamýšleli.

Přeji vám se zákonem přitažlivosti hodně úspěchů a těším se na vás u dalšího článku. 🙂