Proč je pro lidi tak těžké žít spokojené a naplňující životy? To proto, že většina z nás si v sobě nese zátěž ze své minulosti, která nás jako kámen táhne dolů.

Neseme si v sobě nastřádané pocity, že nejsme dost dobří, že nás nikdo nemá rád, že se nám nedaří, nebo že jsme na všechno sami. To, co jsme prožili v dětství, a to jak k nám přistupovali naši rodiče, na nás mělo velký vliv.

A tak, i když jsme teď dospělí a můžeme se svobodně rozhodovat o tom, jaký život chceme žít, většina z nás jede v těch stále stejných přesvědčeních (o sobě, druhých i o světě), která jsme si nasbírali v první části svého života.

Příběh mé klientky: V dětství jsem uvěřila, že nejsem dost dobrá. Tento pocit mě stále provází, a tak i teď v dospělosti mám v práci pocit, že to, co dělám, není dost. Kvůli tomu věnuji své práci více času a energie, než je potřeba - abych to kompenzovala a ujistila se, že ostatní se mnou budou spokojení. Kvůli tomu ale nemám dost času na odpočinek ani na svého partnera. Cítím se unavená, frustrovaná, vztah začíná krachovat a já jsem na cestě k vyhoření.

Jak vidíte, tyto staré zaseknuté pocity a názory určují nejen to, jak se v životě cítíme a jak život vnímáme, ale také to, jaká děláme rozhodnutí. Pod vlivem našich starých emočních bloků se rozhodujeme špatně/nevhodně, což má většinou dalekosáhlé důsledky na naši spokojenost i úspěch v jednotlivých oblastech života.

Jak svou minulost uzdravit, aby nás již neovlivňovalaneblokovala?

Proces vnitřního uzdravení

Každý člověk je jiný a každý v sobě má jiné množství emoční zátěže. Pro někoho může proces uzdravení trvat několik týdnů či měsíců, pro někoho několik let. Možná si teď říkáte "cože? tak dlouho?" Ale sama jsem si tímto procesem prošla a vím, že ta časová investice za to stojí.

Taky není potřeba něco uzdravovat od rána do večera. Život vás většinou sám navede, kdy je ten správný čas pověnovat se nějakému tématu. Cílem není čístit jako blázen 🙂 ale dojít do bodu, kdy se po většinu času cítíme klidní a vyrovnaní. A toho je možné dosáhnout i tehdy, když nemáme zpracované úplně všechno.

Z mojí zkušenosti je dobré jít na věci postupně a vybudovat si stabilní emoční základy - uzdravit si vztah se svými rodiči, protože ať se nám to líbí nebo ne, ti nás ovlivnili v životě nejvíce; a vyřešit si svůj vztah sám k sobě (sebelásku a sebehodnotu). A pak už je to o individualitě každého člověka, protože každého tíží něco jiného.

Kdybych měla vytvořit nějakou uzdravovací osu, vypadala by přibližně takto: (a je jen na vás, kolik z těchto kroků budete chtít udělat)

NA CO SE ZAMĚŘIT

Jak se uzdravit?

Dnes již existuje nejen velké množství informací o léčení našeho nitra, ale především i spousta praktických nástrojů a technik.

Začněte se věnovat tomu, jak můžete sami sebe uzdravit zevnitř. Zajděte do knihovny nebo knihkupectví, najděte si články či videa na internetu a zjistěte si o tomto tématu více.

Osvojte si konkrétní techniku, kterou můžete sami na sobě praktikovat. Např. Metoda RUŠ, EFT, SCPR, Emoční kód, Cesta od Brandon Bays, léčení vnitřního dítěte a další. Každému sedne něco jiného.

Zajděte si na terapii, často to bývá to nejefektivnější řešení. Zkušený terapeut vás dokáže léčením daného tématu provést i během několika málo hodin a vy okamžitě procítíte emoční úlevu.

Věnujte čas sami sobě a zkoumejte svá vnitřní přesvědčení - co je tomu, čemu opravdu věříte? Jak se díváte sami na sebe a na svět kolem vás? Která z těchto přesvědčení vám již neslouží?

Nechte se uzdravením provést...

Zajděte si ke mně na terapii, kde vám pomohu váš emoční problém zpracovat.
Přihlaste se do léčivého kurzu, který vás provede komplexním uzdravením vaší minulosti.
Sledujte nově vypsané akce, několikrát do roka pořádám léčivé semináře.

Co vám uzdravení vaší minulosti přinese?

Díky uzdravení vaší minulosti dosáhnete většího vnitřního klidu a harmonie. Vaše mysl se již nebude vracet k minulosti a k tomu, co je dávno za vámi. Budete lépe vnímat nejen příležitosti, které vám život nabízí, ale také intuici a vedení své duše.

Po zlepšení sebelásky a sebehodnoty si začnete více vážit sami sebe i svých schopností. Budete odhodlanější a nebudete se tolik bát překonávat svou komfortní zónu. Je to ideální chvíle, kdy je vhodné začít více do hloubky zkoumat dary své duše.

Po vnitřním léčení si všimnete, že se nejen lépe cítíte, ale také vaše vztahy, práce a celkové zdraví se postupně zlepšují. Záleží samozřejmě na tom, jak daleko jste ve svém uzdravení pokročili, ale vše souvisí se vším, a tak může dojít ke zlepšení v mnoha oblastech najednou.