Hmotný svět: co nám chybí ke štěstí?

Je hmotný svět opravdu všechno, co člověk ke štěstí potřebuje? Možná se vám to zdá jako zvláštní otázka. Zkuste se ale schválně zamyslet, jestli vám jeden z následujících popisů nepřipadá povědomý.

Možná máte v životě na první pohled vše. Spokojený vztah, rodinu, přátele, domov, práci, dokonce i nějaké ty koníčky… ale i přesto máte pocit, že to tak nějak nemůže být všechno. Nebo, že vám stále něco chybí, ale vy nevíte co. Možná se dokonce cítíte nešťastní, i když k tomu „nemáte žádný rozumný důvod“.

A nebo naopak, ať se snažíte sebevíc dát si věci ve svém životě do pořádku, stále se vám to nedaří. Vždy, kdy už máte pocit, že jste konečně našli toho pravého partnera pro vás, nebo práci, co vám bude vyhovovat, netrvá dlouho, a zase se to pokazí.

Poznáváte se v první nebo druhé skupině? Lámete si nad tím hlavu a nedokážete pochopit, v čem je problém?


Ačkoliv se zdá, že se jedná o dva zcela odlišné problémy, není tomu tak. Oba tyto problémy totiž vychází z jedné společné příčiny. A tou příčinou je, že nejspíš vnímáte svět jenom z jedné perspektivy, a úplně vynecháváte druhou, která ovšem o té první rozhoduje.

Co lidé opomíjejí?

Pravdou je, že svět, ve kterém žijeme, je tak trošku iluze.

Připadá nám, že svět se skládá z viditelných a hmatatelných věcí. Vnímáme hmotu, protože tu můžeme snadno vidět. Lidé navíc získávají asi 80% informací pomocí zraku. Není tedy divu, že často věříme jen tomu, co můžeme spatřit „na vlastní oči“.

Existuje však něco mnohem víc, co většina lidí pouhým okem zachytit nedokáže. A právě proto, že to nevidíme, máme pocit, že to neexistuje. To je ale velký omyl.

Co je tou tajemnou neviditelnou věcí? Ona ve skutečnosti není nijak tajemná. Naopak jste s tou věcí velice dobře seznámeni, jen si nejspíš neuvědomujete, jak moc právě tato věc ovlivňuje naše životy.

A tou „věcí“ je energie.

Hmotný vs. nehmotný svět

Energie však není jen „součástí“ našeho světa. Ve skutečnosti je úplně všechno tvořeno energií, a to včetně těch hmotných věcí okolo nás.

Pokud totiž budete rozkládat atom, zjistíte, že atom je tvořen čistou energií. Není v něm nic hmotného. Energie však může mít různou frekvenci a hustotu. Proto jsou některé její formy viditelné a hmatatelné, zatímco jiné ne. Např. kámen je „jen“ opravdu zhuštěná energie, a proto ji můžeme vidět.

Tam, kde my ovšem vnímáme „prázdno„, je ale také hodně energie, jen není tak nahuštěná, a my ji proto nedokážeme okem vnímat. To ale neznamená, že tam ta energie není. A že nás neovlivňuje.

Elektřinu (=elektrickou energii) ve zdi také nevidíte, ale pokud sepnete spínač, žárovka se rozsvítí. Tedy přesto, že tuto energii nevidíte, ovlivňuje vás. A stejně tak vás každý den zcela nevědomě ovlivňuje a přicházíte do styku s celou spoustou energie, které si nejste ani trochu vědomi.

Z lidského hlediska můžeme tedy říct, že existují dva světy. Svět hmotný, tvořený energiemi, které vidíme. A svět nehmotný, tvořený energiemi, které jsou mimo rozsah, které je oko schopné zachytit. Podstatné ale je, že jsou oba tyto světy nerozlučně spojené a provázané.

Jak získat to, co si přejete?

Proč tedy lidí z druhé skupiny nejsou ve fyzickém světě schopni stále dokola něčeho dosáhnout nebo něco získat?

Protože na energetické úrovni toho zatím nedosáhli. Například tím, že jejich myšlenky nejsou v souladu s tím, co chtějí.

„Hmota“ se totiž nakonec vždy podřídí tomu, jak je to nastavené na energetické úrovni- v našich myšlenkách a také na emoční úrovni. Právě na tomhle principu funguje známý Zákon přitažlivosti.

To je také důvod, proč většina lidí, kteří vyhrají v loterii, končí do roka opět bez peněz, nebo s ještě horšími dluhy. Ale nezoufejte, ať už to nyní na energetické úrovni máte nastavené jakkoliv, vždy je možné to změnit.

Na tomto blogu vám ukážu, jak pracovat se svými myšlenkami, emocemienergiemi tak, abyste začali žít skutečně šťastný a spokojený život. A dosáhli toho, co si přejete.

Materiální vs. duchovní potřeby

A teď jak to má první skupina.

Pokud máte pocit, že máte v životě na první pohled vše, ale stále tomu něco chybí, tak právě tento nehmotný rozměr je to, co vaše mysl podvědomě hledá. Možná jste sami sebe uspokojili po materiální úrovni, ale chybí vám duchovní aspekt života.

Naše duše touží po tom se neustále rozvíjet, rozpínat a růst. My lidé máme tendenci tuto vnitřní touhu uspokojovat hmotnými věcmi, ať už jsou to drahá auta, jídlo, sex, nákupy, větší domy, nebo třeba sbírky věcí.

Užívat si hmotné věci patří ke zkušenostem na zemi, nemám nic proti tomu. Ale nikdy to nezaplní to prázdné místo, které máte ve svém nitru.

Naštěstí si čím dál více lidí už začíná postupně uvědomovat, že je materiální stránka života nenaplňuje. A hledají odpovědi.

Pokud i vy hledáte odpovědi, jste tu správně. Postupně vám budu ukazovat, co víc existuje, než jenom ten hmotný svět, který dokážeme vnímat svými pěti smysly.

Co vám duchovní aspekt života přinese?

Osobně mi přidání duchovního aspektu do života přineslo neskutečný mír a klid do srdce. Pocit, že nic v životě nemá smysl (jak by mohlo, když vše, co vytvořím zanikne dnem, kdy umřu) zmizel, a nahradila jej vděčnost a radost z každého dne.

Duchovní růst je celoživotní proces, a je na každém z nás, aby si zvolil vlastní tempo. Už ale prvních několik kroků vás naplní pocitem spokojenosti, a dám vám velké uvědomění. Začnete vnímat věci novým způsobem a možná i změníte některé své hodnoty.

Já jsem například začala mnohem více chodit do přírody (holka z města :-)), protože jsme si začala uvědomovat, jak moc jsme my lidé s přírodou spojení. Kdykoliv se vydám do přírody, cítím se nabitá pozitivní energií.

Znát tenhle „trik“ dříve, možná jsem se mohla před pár lety vyhnout depresím. Lidská psychika odpojením od přírody a duchovního aspektu života trpí, a to se nyní projevuje na celé generaci mladých lidí, kteří se s depresemi potýkají.

Jak na duchovní rozvoj

Možná teď máte chuť vrhnout se do objevování „duchovních“ záležitostí. Pamatujte, že je vždy potřeba zachovat rozumný balanc mezi hmotným a duchovním světem.

Lidé, kteří vnímají jen hmotný svět, se starají především o to, jak co nejvíce vydělat, koupit a vlastnit, jak mít co nejlepší společenský status. Jsou povrchní, protože jim jde převážně o vzhled. Ale často, i když tohle všechno mají, stejně nejsou vnitřně šťastní.

Pak jsou naopak lidé, kteří žijí pouze duchovnem a o hmotné věci se nezajímají. Vnímají energie, ale nevnímají svět kolem sebe. Hlavou lítají v oblacích, ale nohama nestojí na zemi. Odsuzují všechny, kdo se stará o majetek a sami nemají ani na další nájem.

A ani tohle není dobře, protože každý z nás si přišel pro zkušenost na tento svět, a protože je to svět, který se projevuje také ve hmotě, měli bychom v něm také umět žít a fungovat.

Proto je potřeba najít harmonii. Nyní se proto můžete zamyslet, který ze dvou světů ve vašem životě více chybí? Ten hmotný nebo duchovní?